SZDC
  • Facebook

Galerie

Düsseldorf International Airport

Letiště v německém Düsseldorfu přepraví ročně 22,5 milionů cestujících. Jejich cesta do města je velice komfortní, protože k dispozici je železnice, která je doveze do centra za pouhých 12 minut. Jde přitom o druhé nejstarší železniční napojení letiště v Německu – dráha byla vybudována již v roce 1975.

Amsterdam Schiphol Airport

Mezinárodní letiště Schiphol v Amsterdamu každoročně přepraví 58,2 milionů cestujících. Železnice vede přímo k terminálům už od roku 1986. Cesta vlakem z centra Amsterdamu na letiště dnes zabere cca 10 minut.

Brussels Airport

Zaventem je v rámci kontinentální Evropy nejstarším letištěm s přímým železničním napojením. Belgičané vybudovali železnici k tomuto důležitému uzlu mezinárodní dopravy již v roce 1955. V současnosti letiště ročně obslouží 23,5 milionů cestujících a doprava do města je mimořádně příjemná právě vlakem. Soupravy Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen zvládnou cestu do centra za pouhých 17 minut.

Barcelona International Airport

Letiště El Prat v Barceloně má luxusní dopravní spojení s městem. Železnici zde Katalánci otevřeli už v roce 1975. Cesta vlakem RENFE do centra dnes zabere 19 minut. Letiště přepraví každoročně 39,7 milionů cestujících.

Zürich Airport

Mezinárodní letiště v Curychu je považováno za místo s nejlepší dopravní obslužností ve Švýcarsku. Významně k tomu přispívá železnice, která sem vede už od roku 1980. Železniční stanice se nachází přímo pod letištním terminálem. Cesta vlakem z letiště do centra Curychu trvá 10 minut.

Frankfurt am Main International Airport

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem je s roční přepravou 60,9 milionů pasažérů 3. nejrušnějším v Evropě a nejrušnější v Německu. Železnici sem zavedli už v roce 1972 a tehdy vznikla vůbec první železniční stanice v Německu s bezprostředním napojením na letištní terminál. Vlakem do centra Frankfurtu se z letiště dostanete pohodlně za pouhých 10 minut.

London Heathrow Airport

Evropský král letišť s roční přepravou 75 milionů cestujících by se bez železnice neobešel. Přesto byla vybudována poměrně pozdě – až v roce 1998. Díky Heathrow Express dnes trvá cesta do centra Londýna jen 15 minut.

Oslo Gardermoen Airport

Mezinárodní letiště v Oslu je napojeno na železnici od roku 1998. Cesta vlakem z letiště do centra města dnes trvá 19 minut. Gardermoen je s roční přepravou 24,7 milionů pasažérů 2. nejrušnějším skandinávským letištěm.

Charles de Gaulle International Airport

Největší pařížské letiště pojmenované po nejvýznamnějším prezidentovi ročně přepraví 65,7 milionů lidí. Rušnější už je v Evropě jen londýnské Heathrow. Letiště Charlese de Gaulla má železniční spojení s Paříží již od roku 1976. Vlakům RER a CDG trvá cesta z letiště do centra 30 minut.

EU-MD-SFDI
Partneři

Praha Stredocesky kraj Kladno Praha 6 Praha 7 Letiště ČD DP Ropid

Zřízení webových stránek je spolufinancováno Evropskou unií z rozpočtu TEN-T.

Partneři

Praha Stredocesky kraj Kladno
Praha 6 Praha 7 Letiště
ČD DP Ropid

Zřízení webových stránek je spolufinancováno Evropskou unií z rozpočtu TEN-T.

Copyright © 2019 Správa železnic